O nas

Wykładowcy:

Dr n.med Jerzy Rybicki,

Specjalista chorob wewnętrznych i rehabilitacji.       Wybitny ekspert programowania wysiłku, autor lub współautor kilku podreczników, w tym "Testy wysiłkowe w rehabilitacji kardiologicznej" oraz wielu publikacji. Twórca protokołów ramp indywidualny, np. Rybicki 5 oraz formuły przeliczeniowej MET-na-Watt. Przez wiele lat związany zawodowo z centrum rehabilitacji Repty jako Ordynator Oddziału Rehabilitacji Ogólnej, a nastepnie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej.          Wieloletni członek Zarządu Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Dr n.med.Adam Staroń

Specjalista kardiolog z 10-letnim doświadczeniem w rehabilitacji kardiologicznej. Dr Staroń zdobył  stypendium szkoleniowe Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Mediolan, 2008). W 2014 roku utworzył  Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w Katowicach, implementując jogę i tai chi.Stworzył także pierwszy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w Królestwie Arabii Saudyjskiej w 2018 roku (Prince Sultan Cardiac Center, Riyadh).Pierwszy autor podręcznika rehabilitacji kardiologicznej "Exercise prescription in cardiac rehabilitation" wydanego przez MDPI (2022). Obecnie ordynator Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w Gliwicach, członek Zarządu Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.


Dr n.k.f. Agata Nowak-Lis

Fizjoterapeutka oraz nauczyciel akademicki. Swój staż zawodowy odbywała m.in. w Klinice San Raffaele w Rzymie na oddziale rehabilitacji krążeniowo-oddechowej. Obecnie pracuje jako adiunkt na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki. Na swoim koncie ma liczne wystąpienia na konferencjach międzynarodowych oraz krajowych. Stale bierze udział w grantach oraz programach naukowych mających na celu powiązanie nowoczesnych technologii z rehabilitacją ruchową. Wraz ze swoim zespołem prowadzi szereg badań, które mają prowadzić do stworzenia nowych metod rehabilitacji kardiologicznej. Jednym z takich eksperymentów jest jej autorski program wykorzystujący warunki sztucznej hipoksji w trakcie rehabilitacji pacjentów po zawale mięśnia sercowego.

 Dr n.k.f. Monika Socha-Masztafiak

Fizjoterapeuta, dr.n.k.f., asystent Akademii Górnośląskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 2020 roku do dziś koordynator rehabilitacji kardiologicznej i pulmonologicznej w Centrum Fizjoterapii i Rehabilitacji Fizjo Factory w Chorzowie jak również pracownik Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Gliwicach.  Propagatorka treningu o wysokiej intensywności.